Miła, niedzielna przejażdżka rowerem. Zachodnia część Wrocławia. Jedziemy w kierunku wrocławskiego lotniska. Nagle na horyzoncie pojawia się ona – nasza polska, biało-czerwona flaga. Szybka analiza ostatnich kilku lat jeżdżenia tą drogą i wnioski, że wcześniej niczego takiego nie było. Od razu stwierdziliśmy, że musimy to sprawdzić. Po 10 minutach wszystko już było jasne. To lotnisko Wrocław nas zaskoczyło. To właśnie na rondzie przed lotniskiem we Wrocławiu, ustawiony został wielki, kilkunastometrowy masz, na szczycie którego zawisła nasza narodowa biało-czerwona flaga.

Czasami zapuszczamy się na wycieczki w tamte tereny i nigdy jej tam nie widzieliśmy. Prawdopodobnie powiewa tam dumnie od niedawna. Bez względu na to jak długo tam wisi poczuliśmy razem z moja żoną dumę z faktu, że w końcu każdy kto wychodzi z lotniska we Wrocławiu witany jest naszym symbolem narodowym. W końcu każdy obcokrajowiec lądujący We Wrocławiu będzie wiedział w jakim kraju się znajduje.

Być może dla niektórych może się to wydawać śmieszne. Dla mnie, 40-letniego faceta fakt, że przed lotniskiem wisi polska flaga ma ogromne znaczenie. W dzisiejszych czasach, gdy na każdym kroku słyszy się o imigrantach, o ogromnych ruchach ludności na świecie i powolnym zanikaniu siły tradycji, taki symbol jest mile widziany.

Dla mnie taki widok jest wzruszający. Cieszę się z tego i uważam, że przed każdym lotniskiem powinna wisieć ogromna flaga biało-czerwona. Lotnisko Wrocław już taką ma.

Szkoda tylko, że żadna gazeta czy telewizja nie wspomniała o tym fakcie. No ale co się dziwić jak to wszystko zagraniczne 🙁

Chciałbym jednocześnie aby nasza flaga narodowa nie była zbytnio wykorzystywana do innych celów niż powinna. Szanujmy swoje wartości narodowe żebyśmy któregoś dnia się nie zdziwili. W dzisiejszych czasach każdy gdzieś pędzi, każdy gdzieś goni i nie zwracamy uwagi na takie drobnostki. A powinniśmy. I przede wszystkim powinniśmy być z nich dumni.

P.S.

Jeszcze jakby miasto Wrocław zajęło się tymi darmozjadami, którzy znaleźli sobie nielegalny placyk na parkowanie bo szkoda im 5 zeta na parking (widać ich u dołu zdjęcia). Janusze polskich dróg oszczędzają niszcząc trawę i czyjąś własność zamiast jak normalni ludzie zająć miejsce na dużym parkingu wrocławskiego lotniska.

Share: