Niestety nadszedł ten moment. Moment, który przeraził mnie, bo niestety ale sami sobie jesteśmy winni. Dzisiaj, tj. 4 listopada 2015 r. Wrocław przebił Kraków pod względem ilości toksycznego smogu w powietrzu!!! Do dzisiaj pierwsze miejsce zajmował Kraków. Teraz niestety Wrocław.

Kilka lat temu w TV pokazywali ludzi w Chinach chodzących w maseczkach na twarzy, chroniąc się tym samym przed toksycznym smogiem unoszącym się nad miastami. Po tych kilku latach problem dotarł i do nas. Problem jest taki, że my nic z tym nie robimy i nic sobie z tego nie robimy. Toksyczny smog zabija nas, nasze dzieci i przyrodę. Niszczy nasze płuca i organizmy tworząc zalążki chorób nowotworowych układu oddechowego.

Stacja badawcza zanieczyszczeń przy ul. Korzeniowskiego we Wrocławiu wskazała dzisiaj najwyższy wynik zapylenia spośród miast środkowej UE – 213 mikrogramów pyłu PM10 na metr sześcienny czyli ponad cztery razy więcej niż dopuszczalne stężenie średniodobowe. Wskaźniki pyłu PM2,5 na stacji przy Korzeniowskiego sięgnęły 656% normy a na stacji przy ul. Wiśniowej – 680% normy. Dlatego przy wjeździe do Wrocławia unosiła się dzisiaj charakterystyczna mgiełka – trujący i toksyczny smog.

Źródło: gazeta.pl

Źródło: gazeta.pl

Największym problemem takiego stanu rzeczy jest to, że to zapylenie nie spowodowały fabryki czy nadmierny ruch samochodów a okres grzewczy i niekorzystne warunki meteorologiczne. Szkoda, że nikt nie robi nic w tym kierunku, żeby temu zapobiec. Jak wyczytałem w jednym z artykułów, we Francji przy tych poziomach zanieczyszczeń już dawno świeciłby się czerwony alarm, a w rządzie zbierałby się sztab kryzysowy. Ale nie w Polsce. Rządzący myślą, że ich się to nie tyczy.

Niestety, trujący smog nad Polską dotyczy każdego z nas bo prędzej czy później odbije się to na naszym zdrowiu. Lepiej żeby to było później, dlatego tak ważne jest dbanie o zdrowie i regularne oczyszczanie organizmu z toksyn. Bez względu na to jak to robisz, ważne jest to aby to robić. Możesz pić wodę z cytryną, możesz korzystać z zabiegów oczyszczających w specjalistycznych gabinetach. Możesz także działać profilaktycznie wykorzystując medycynę naturalną. Ważne, aby coś robić, bo najgorsze jest nic nie robienie. Oczywiście jeżeli dbasz o zdrowie swoje i swoich najbliższych.

Aktualne pomiary zanieczyszczeń ze stacji w Polsce, Europie i niektórych krajach poza europejskich można zobaczyć na stronie internetowej http://aqicn.org/map/europe.

[Aktualizacja: 4.11.2015 r., godz. 20.00]

Częstochowa przebiła Wrocław i Kraków – o godz. 20 w Częstochowie na al. Armii Krajowej urządzenia pomiarowe wskazały 489 mikrogramów pyłu PM10 na metr sześcienny!!!

Źródło: http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,19136828,wroclaw-najbardziej-zanieczyszczonym-miastem-w-srodkowej-europie.html

Poszukiwacze zdrowia wpisywali w Google m.in.:
  • zapylenie europa
Share: