Pomimo, iż sam nie mam dzieci, zainteresował mnie ostatnio temat dosyć nieprzyjemny dla każdego z nas ale niestety istniejący w naszym środowisku. To temat pasożytów, które znajdują się w organizmie ludzkim. Niestety pasożyty u dzieci i u dorosłych to temat o którym nie mówi się tak bardzo na forum publicznym a uważam, że powinno. Dla naszego dobra.

Ostatnio natknąłem się na ciekawy artykuł, mówiący o pasożytach u dzieci. Byłem zszokowany, co może nosić w sobie mały człowiek nie wiedząc o tym całkowicie. Wprawdzie byłem jakiś czas temu na wykładzie dr Kardasza, biologa, który wspominał o tego typu „mieszkańcach” naszych organizmów, ale nie sądziłem, że temat jest aż tak poważny.

Prawdę mówiąc, gdybym miał potomstwo, po przeczytaniu tego artykułu oraz posłuchaniu wypowiedzi mądrych ludzi, którzy znają te zagadnienia, zatroszczyłbym się o siebie i swoją rodzinę.

Poniżej zamieszczam kilka fragmentów tego artykułu, aby zachęcić Cię drogi czytelniku do zapoznaniem się z problem.

Obecność owsików i lamblii jest zawsze związana z człowiekiem od jego pierwszych miesięcy życia. Dr Batko w 80% przypadkach stwierdził jaja owsików w kurzu domowym. W wojewódzkiej Poradni Alergologicznej stwierdziłam, że kichanie jest patogennym objawem owsicy.

Któż z nas nie kicha ?

Drugim pasożytem, który stale towarzyszy człowiekowi, są lamblie. Stacja Sanepidu na Pradze II w Warszawie u niemowląt w żłobkach, na swoim terenie, znalazła lamblie w 80% przypadków.

Inny cytat:

80-90% dzieci w Polsce gości w sobie pasożyty. W przeważającej większości przypadków ich przebywanie w człowieku jest bezobjawowe. Glista, giardia lamblia, owsik mogą skolonizować dziecko bardzo wcześnie i żyć z nim (w kolejnych pokoleniach) do późnej starości.

I kolejny fragment:

Według danych Sanepidu, aż 90% dorosłych jest bezobjawowym nosicielem przynajmniej jednego pasożyta ludzkiego. Ich przetrwalniki – zarodniki, czyli cysty – są praktycznie wszędzie. Lamblią wcale nie zaraża się, jedząc końcówki bananów! Pasożyty znajdują się na klamkach, włącznikach świateł, sklepowych wózkach, klawiaturach i telefonach. Jaja lamblii potrafią przeżyć pół roku poza organizmem nosiciela, a ich zniszczenie jest bardzo trudne.

Cały artykuł na ten temat: Lamblie, glista ludzka… objawy pasożytów u dzieci [WIDEO] http://tatapad.pl/zdrowie/lamblie-glista-ludzka-objawy-pasozytow-dzieci-wideo/

Tym artykułem nie mam zamiaru nikogo straszyć. Chciałbym tylko uświadomić każdego rodzica oraz każdego dorosłego człowieka o niewidzialnych zagrożeniach, jakie czyhają na ich pociechy oraz ich samych. Oczywiście każdy zrobi co najlepsze dla swoich dzieci i dla siebie.

Pasożyty u dzieci i dorosłych – profilaktyka + leczenie

Staram się dbać jak najlepiej o swój 40-to letni organizm, ponieważ przyznaję się, trochę go zaniedbałem. Dodatkowo przeczytałem kilka artykułów związanych z pasożytami, byłem na kilku prelekcjach osób ze świata biologii i medycyny. I po tych wszystkich informacjach postanowiłem bardziej zadbać o niewidzialne wnętrze swojego organizmu. No bo nie będą mnie jadły od środka jakieś robaki już za życia 😉

Dlatego poczytałem, poszukałem i popytałem ludzi mądrzejszych ode mnie odnośnie leczenia a przede wszystkim zapobiegania powstawaniu pasożytów w moim organizmie. Oczywiście, nieodzownym i myślę najważniejszym elementem leczenia jest wizyta u lekarza specjalisty. Ponieważ ja nie zauważyłem u siebie żadnych, widocznych gołym okiem objawów pasożytów, dlatego postanowiłem dowiedzieć się jaką można zastosować profilaktykę aby uchronić się przed pasożytami korzystając z produktów ogólnodostępnych (chemia to już w ostateczności).

Podstawowe zasady i sposoby pomagające uchronić i zapobiegać powstawaniu pasożytów naszym organizmie:

 • prowadzenie zdrowego stylu życia
 • odpowiednia dieta ograniczająca spożywanie pszenicy, cukry i krowiego mleka
 • jedzenie czosnku i cebuli (postępowanie jak z wampirami)
 • przyprawianie potraw świeżymi i aromatycznymi ziołami
 • picie na czczo soku z marchwi lub buraków czerwonych
 • smażenie potraw na oleju kokosowym
 • używanie oleju z pestek dyni
 • słodzenie potraw ksylitolem a nie cukrem
 • zastąpienie pszenicy orkiszem, jęczmieniem lub produktami gryczanymi

Oczywiście taka zmiana produktów w kuchni oraz stylu życia może bardziej obciążać budżet domowy, dlatego postanowiłem poszukać suplementów, które mogą działać m.in. anty pasożytniczo. Niestety na rynku mało jest takich produktów. Ale po jednym z wykładów w których uczestniczyłem zdecydowałem się na suplement BorelissPro firmy DuoLife, zawierający składniki, które w sposób najbardziej optymalny i naturalny wspomagają mój układ immunologiczny oraz pomagają oczyszczać organizm nie tylko z toksyn i zanieczyszczeń ale także z pasożytów (jeżeli takie oczywiście mam). Dlaczego właśnie ten preparat? Przekonał mnie do tego wykład dr Kardasza w ramach cyklu „Żyj świadomie”. Jeżeli biolog z ponad 20-to letnim stażem i praktyką mówi o zagrożeniach związanych z tym co wokół nas, mówi o zagrożeniach z jakimi spotkał się właśnie ze strony różnych drobnoustrojów żyjących w naszych organizmach, no to lepszej rekomendacji otrzymać nie mogłem. Polecam uczestnictwo w takim wykładzie.

Na zakończenie trzymam za Was kciuki i wierzę w to, że ani Wy ani nikt z Waszych bliskich nie będzie musiał walczyć z jakimiś pasożytami tylko w porę zabezpieczycie się przed nimi.

Bądźcie zdrowi!

Zdjęcie: morguefile.com/archive

Poszukiwacze zdrowia wpisywali w Google m.in.:
 • borelisspro forum
 • pyrantelum czy zwalczy lamblie
 • lambele forum
 • co to jest borelisspro
 • glista objawy u dzieci
 • jakimi nziołami zwalczyć u dzieci glisty
 • lamblie test EIA
 • leczenie glisty i lambli
Share: