Test: Kubuś Waterrr – woda smakowa dla dzieci i dorosłych

Dzisiaj na celownik mojej testowej maszyny wziąłem napój Kubuś Waterrr o smaku cytryny. Przed zakupem widziałem lokowanie tego produktu w w jakimś programie telewizyjnym czy reklamie i zastanawiało mnie co to za cudo, że tak odważnie reklamują w programie dla dzieci. I powiem szczerze, że się zaskoczyłem.

Nazwa oficjalna:

Napój z dodatkiem soku cytrynowego z zagęszczonego soku. Pasteryzowany. Niegazowany.

Skład Kubuś Waterrr o smaku cytryny:

Woda, cukier trzcinowy, sok cytrynowy z zagęszczonego soku cytrynowego (2%), aromat.

Analiza składu:

Woda – wiadomo. Akurat w tym przypadku woda na pierwszej pozycji dobrze wróży.

Cukier trzcinowy – cukier to cukier, ale jak już słodzić to lepiej cukrem każdym byle nie białym. W 100 ml Kubusia Waterrr jest 3,9 g cukru czyli w 500 ml – aż 20 g! Czyli dokładnie 4 łyżeczki.

Sok cytrynowy z zagęszczonego soku cytrynowego (2%) – sok z soku. Szkoda, że w składzie nie ma 2% soku cytrynowego. Ale zawsze to lepsze niż sztuczne zamienniki soku.

Aromat – myślę, że nic strasznego.

Komentarz:

I to wszystko – 4 składniki wystarczyły do wyprodukowania w miarę czystej (bez konserwantów) wody cytrynowej zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Bez żadnych sztucznych barwników, ulepszaczy czy na siłę wciskanych do wszystkiego sztucznych witamin. Szkoda tylko, że producent na butelce pisze, że „z sokiem owocowym” a w rzeczywistości okazuje się, że to napój „z sokiem z soku owocowego”. Dodatkowo ta ogromna ilość cukru miażdży. Próbowałem tego napoju i szczerze mówiąc, jest on za słodki. Czuć te 4 łyżeczki. Może gdyby było więcej soku, napój byłby lepszy. A gdyby dziecko wypiło 1,5 l. takiego napoju w jeden dzień? No cóż, wypiłoby wodę z 12 łyżeczkami cukru.

Podsumowując, gdyby gdzieś w trasie czy na wycieczce skończyłaby mi się woda lub woda z cytryną, awaryjnie i jednorazowo sięgnąłbym po napój Waterrr o smaku cytryny. Chociaż pewnie zaraz znowu chciałoby mi się pić jak to po wodzie z cukrem. Dlatego wolałbym chyba napić się wody ze strumienia.

Spodobał Ci się ten wpis? Dopisz się do newslettera!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Dołącz do grupy moich czytelników, którzy prosto na maila otrzymują powiadomienia o nowych artykułach, promocjach oraz ciekawych wydarzeniach.

Nie wysyłam spamu i nikomu nie udostępniam Twojego adresu e-mail. Zawsze możesz się wypisać.

Poszukiwacze zdrowia wpisywali w Google m.in.:
  • kubus waterrr cukier
  • kubus water zatwardza
  • sklad wody smakowej kubus
  • water kubuś czy dla dziecka
  • water skład
Tagi:, ,
1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (7 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...