Dzisiaj test napoju, a dokładniej koktajlu owocowego jabłkowo-bananowo-brzoskwiniowego LEON firmy Hortex. Taka mała przekąska na zapchanie żołądka w ciągu dnia do wrzucenia dzieciakowi do tornistra.

Firma zapewnia, że 200 ml. produktu zawiera średnio: 1/4 brzoskwini, 1/2 banana i 1 jabłko. Bez dodatku sztucznych cukrów.

Nazwa oficjalna:

Koktajl owocowy.

Skład koktajlu LEON jabłko, banan, brzoskwinia:

Sok jabłkowy (65%) z soku zagęszczonego i przecieru, przecier bananowy (20%), przecier brzoskwiniowy (15%) z przecieru zagęszczonego, przeciwutleniacz – kwas askorbinowy.

Analiza składu:

Sok jabłkowy (65%) z soku zagęszczonego i przecieru – wiadomo

Przecier bananowy (20%) – wiadomo

Przecier brzoskwiniowy (15%) z przecieru zagęszczonego – wiadomo

Przeciwutleniacz – kwas askorbinowy – bezpieczny dodatek, używany także jako witamina C.

Komentarz:

No cóż. Ciekawy produkt. Bez wody i bez sztucznych zagęstników. Występujące w produkcie cukry (11 g. na 100 ml. napoju) to cukry naturalne, uzyskane z przecierów owoców. Nie będę wnikał, dlaczego LEON raczy nas przecierem z bananów a z brzoskwini to już tylko przecier z przecieru? Widocznie taka technologia. Generalnie fajny produkt dla dzieciaków i dorosłych. Bez konserwantów i sztucznych cukrów. Witamin w tym produkcie to raczej bym nie szukał, ale jako przekąska w ciągu dnia, koktajl LEON Hortex może być fajnym rozwiązaniem.

Szkoda tylko, że miejsce pochodzenie to Unia Europejska a nie Polska.

Share: