Bylica roczna roślina lecząca malarię – Nobel 2015

Dzisiaj krótka ale ważna i treściwa informacja, potwierdzająca to co wiem już od jakiegoś czasu: rośliny leczą i wspomagają profilaktykę prozdrowotną.

Właśnie przeczytałem informację, że Nobla 2015 z medycyny i fizjologii otrzymała m.in. Chinka, Youyou Tu, która opracowała lek zmniejszający śmiertelność wśród pacjentów cierpiących na malarię. Najważniejsze jednak w tym jest fakt, że ów lek jest pochodzenia roślinnego a dokładniej został utworzony z rośliny o nazwie Bylica roczna.

Nie będę tutaj rozpisywał się odnośnie samej choroby malarii czy tej rośliny. Cieszę się tylko, że Nobla 2015 z medycyny otrzymał naukowiec, który swój wynalazek stworzył opierając się o rośliny. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że zmiana mojego stylu życia na bardziej ekologiczny i bardziej zdrowy miała sens. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że roślinne suplementy diety których używam i polecam każdemu są dobre i faktycznie pomagają, bo zrobione są z połączenia odpowiednich roślin. Od jakiegoś czasu wiem, że to rośliny powinny wspomagać naszą profilaktykę i leczenie wielu chorób.

Źródło: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,138228,18970090,nobel-2015-z-medycyny-dla-williama-c-campbella-i-satoshi-omury.html

Spodobał Ci się ten wpis? Dopisz się do newslettera!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Dołącz do grupy moich czytelników, którzy prosto na maila otrzymują powiadomienia o nowych artykułach, promocjach oraz ciekawych wydarzeniach.

Nie wysyłam spamu i nikomu nie udostępniam Twojego adresu e-mail. Zawsze możesz się wypisać.

Poszukiwacze zdrowia wpisywali w Google m.in.:
  • Bylica roczna malaria
  • bylica roczna
Tagi:, , , ,
1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (3 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...