Dzisiaj krótka ale ważna i treściwa informacja, potwierdzająca to co wiem już od jakiegoś czasu: rośliny leczą i wspomagają profilaktykę prozdrowotną.

Właśnie przeczytałem informację, że Nobla 2015 z medycyny i fizjologii otrzymała m.in. Chinka, Youyou Tu, która opracowała lek zmniejszający śmiertelność wśród pacjentów cierpiących na malarię. Najważniejsze jednak w tym jest fakt, że ów lek jest pochodzenia roślinnego a dokładniej został utworzony z rośliny o nazwie Bylica roczna.

Nie będę tutaj rozpisywał się odnośnie samej choroby malarii czy tej rośliny. Cieszę się tylko, że Nobla 2015 z medycyny otrzymał naukowiec, który swój wynalazek stworzył opierając się o rośliny. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że zmiana mojego stylu życia na bardziej ekologiczny i bardziej zdrowy miała sens. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że roślinne suplementy diety których używam i polecam każdemu są dobre i faktycznie pomagają, bo zrobione są z połączenia odpowiednich roślin. Od jakiegoś czasu wiem, że to rośliny powinny wspomagać naszą profilaktykę i leczenie wielu chorób.

Źródło: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,138228,18970090,nobel-2015-z-medycyny-dla-williama-c-campbella-i-satoshi-omury.html

Share: